TECNOCASA,
CÉGTÖRTÉNET

Sieć franczyzowa pośrednictwa nieruchomości

Marka Tecnocasa powstaje w 1979 r., kiedy jej założyciel, Oreste Pasquali, postanawia otworzyć siec agencji pośrednictwa nieruchomości na obrzeżach Mediolanu we Włoszech. Pomysł otwarcia agencji znajdujących się na parterze budynków z wejściem prosto z ulicy, dających poczucie większej przejrzystości oferowanych usług z zakresu pośrednictwa nieruchomości i bardziej bezpośredni kontakt z klientem, okazuje się prawdziwą innowacją w branży i strzałem w dziesiątkę.

1979
Powstaje marka Tecnocasa, która wyróżnia mediolańskie agencje pośrednictwa nieruchomości, które charakteryzują się wejściem prosto z ulicy.
1982
Powstaje Pegasofin, marka wyróżniająca agencje, które dzięki umowom z instytucjami kredytującymi, mają za zadanie rozwiazywanie problemów kredytowych osób mających zamiar kupić mieszkanie lub dom.
1986
Zostaje przyjęta formuła franczyzy dla 60 agencji pośrednictwa nieruchomości, które do tego momentu były zarządzane osobiście przez Oreste Pasquali. Inicjatywa ta pozwala firmie Tecnocasa na prowadzenie szkoleń w oparciu o nowe i bardziej zorganizowane metody działania.
1989
Wychodząc naprzeciw potrzebom włoskich firm, powstaje sieć zajmująca się nieruchomościami o charakterze przemysłowym i handlowym.
1994
Tecnocasa wychodzi poza granice Włoch. Jako pierwsze powstają agencje w Hiszpanii, nasępianie we Francji, Maroko, Meksyku, Polsce, Tunezji, Tajlandii i na Węgrzech.
1996
Pegasofin przyjmuje formułę franczyzy, wspierając franczyzobiorców w ich działaniu przy pomocy tych samych metod i oferując tę samą wartość dodaną co Tecnocasa Franchising.
1999
Powstaje La Ducale Spa, mająca na celu wykorzystanie ponad 30 lat doświadczenia w spełnianiu marzeń i potrzeb włoskich rodzin dotyczących własnego domu/mieszkania, by skutecznie promować i organizować działania z zakresu budownictwa i sprzedaży.
2000
Włoska sieć pośrednictwa kredytowego zmienia nazwę na Kiron, która już obowiązuje w Hiszpanii. Celem powyższego zabiegu jest ujednolicenie marki na poziomie międzynarodowym.
2001
Powstaje Tecnorete, druga sieć pośrednictwa nieruchomości należąca do Grupy. W tym samym roku, dzięki zaangażowaniu Tecnocasa, zostaje wprowadzona zmiana ustawy nr 39/89 regulująca zawód pośrednika nieruchomości, co pozwala ponad 20.000 młodych ludzi wykonywać swój zawód z pełną godnością.
2005
Powstaje Epicas, druga sieć pośrednictwa kredytowego należąca do Grupy, opierająca się na tych samych wartościach co cały system.
Powstaje Tecnocasa Advisory Group (TAG), spółka specjalizująca się z doradztwie inwestorom instytucjami, w sprawie sytuacji rynkowej nieruchomości. Dzięki informacjom znajdującym się w bazie danych Tecnocasa i dzięki współpracy z sieciami pośrednictwa nieruchomości, TAG jest w stanie dokonywać precyzyjnej wyceny wartości rynkowej nieruchomości.
Powstaje Fundacja Millesoli Onlus: Grupa Tecnocasa staje się centrum solidarności zajmujące się zbieraniem funduszy.
2009
Pozyskanie przez Tecnocasa Holding S.p.A. di mniejszościowego pakietu udziałów w CF Assicurazioni S.p.A. W dalszej kolejności pozyskuje pakiet większościowy w Towarzystwie.
Z kolei samo Towarzystwo, kupuje w 2013 r. 100% udziałów CF Life, spółki zajmującej się ubezpieczeniami na życie.
2011
Kiron Partner S.p.A. pozyskuje markę Epicas poprzez zakup części przedsiębiorstwa.
2012
La Ducale inauguruje brand Habitaria, budując w Paillo (Mediolan) pierwszy włoski kompleks budynków wysokiej jakości posiadających certyfikację LEED.
2013
W związku z wejściem w życie nowej ustawy branżowej (ustawa 141) sieć pośrednictwa kredytowego, działająca dotychczas na zasadzie franczyzy, przekształca się w sieć bezpośrednich agentów spółki Kiron Partner S.p.A.
Pozyskanie pakietu kontrolnego Finanziaria Familiare S.p.A., spółki działającej w zakresie pożyczek osobistych.
2016
La Ducale wchodzi na rynek luksusowych nieruchomości inaugurując Habitaria Garibaldi 95, e sercu prestiżowej mediolańskiej dzielnicy Brera.
Wcielenie Tecnorete Franchising S.r.l. do Tecnocasa Franchising S.p.A. w celu uproszczenia zarządzania markami należącymi do sieci pośrednictwa nieruchomości.